Siedziba Stowarzyszenia:


ul. Świętojańska 89A

(dawna I Armii Wojska Polskiego)

07-200 Wyszków


tel. 513 138 213

mail: poszkodowanym@wp.pl


Organizacja zarejestrowana w KRS pod nr 0000173014 przez Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy w dniu 16.09.2003 r. oraz wpisana jako organizacja pozarządowa do wykazu Fundacji i Stowarzyszeń prowadzonego przez Ministra Sprawiedliwości decyzją z dnia 5 lipca 2005 roku. Organizacja wpisana na listę Wojewody Mazowieckiego Decyzją WNP-II.946.97./29/2019.



Stowarzyszenie "Życzliwi Poszkodowanym" Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych powstało we wrześniu 2003r. w Wyszkowie przy ul.Świętojańskiej 89A (dawna I Armii Wojska Polskiego).

Na Zebraniu Założycielskim przyjęto dwa zasadnicze kierunki działalności stowarzyszenia:

a) działanie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym (edukacja i profilaktyka),
b) wszechstronna pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Wynikające z tych założeń cele szczegółowe tworzą spójną całość wzajemnie uzupełniających się zadań, o czym więcej w zakładce O NAS >

Na zdjęciu ówczesny widok wejścia do budynku, wewnątrz - założyciel i I Prezes Stowarzyszenia, śp. Henryk Bocheński.

Edukacja prawna

We współpracy z Kancelarią Prawną Dr Małgorzaty Maliszewskiej w Warszawie prowadzimy edukację prawną polegająca na omawianiu zagadnień prawnych, najczęściej występujących podczas udzielanych porad.
Cyklicznie na stronie internetowej i Facebooku zamieszczane są biuletyny i prezentacje o tematyce sugerowanej przez osoby zainteresowane szerszym zakresem wiedzy i sposobami rozwiązywania spraw.
Liczymy na współpracę w zakresie propozycji tematyki edukacyjnej za pośrednictwem strony internetowej, Facebooka lub kartki wrzuconej do skrzynki na listy.

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 1 stycznia 2021 r. udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej wyłącznie w zakresie realizacji zadań statutowych stowarzyszenia (tj. zgodnie z § 7 p. 1,2) w oparciu o długoletnią współpracę z Kancelarią Radcy Prawnego Dr Małgorzaty Maliszewskiej z siedzibą w Warszawie przy ul. Szczęśliwickiej 27a lok. 3.
Z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią COVID-19 porady prowadzone są zdalnie: przez telefon 22 822 3030 lub adres e-mail: prawnik@drmaliszewskakancelaria.com
Kancelaria przewiduje możliwość osobistego kontaktu z Poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz każdym innym Podmiotem potrzebującym pomocy prawnej. Szczegółowe informacje pod nr tel.513 138 213.

Jeśli jesteś poszkodowanym w wypadku jako

kierowca | pasażer |  rowerzysta | motocyklista | pieszy

Zgłoś zdarzenie na najbliższym komisariacie policji. Dowiedz się, w jakiej firmie ubezpieczeniowej miał wykupioną polisę sprawca wypadku. Powiadom Towarzystwo Ubezpieczeniowe o szkodzie i zbieraj dokumenty z leczenia medycznego i rachunki za poniesione wydatki. Nie czekaj na wyrok w sprawie karnej, gdyż odszkodowanie możesz uzyskać przed zakończeniem leczenia. Swoich roszczeń, w zależności od kwalifikacji prawnej czynu, możesz dochodzić 3 lata w sprawie kolizji i 20 lat w wypadku komunikacyjnym. Zgłoś do Towarzystwa Ubezpieczeniowego na piśmie swoje żądania, określając wysokość w kwotach. W przypadku określenia żądań zapoznaj się z naszymi informacjami na stronie w zakładce "Prawo" lub skontaktuj się z fachowcami.

W naszym Stowarzyszeniu możesz uzyskać bezpłatne porady i konsultacje prawne, a także pomoc prawną w uzyskaniu odszkodowania na każdym etapie likwidacji szkody i dochodzenia roszczeń na drodze postępowania sądowego.

Nie wiesz, gdzie się udać, jak wypełnić dokumenty i gdzie je złożyć? Zgłoś się do Stowarzyszenia "Życzliwi Poszkodowanym" w Wyszkowie - POMOŻEMY CI.

Miasteczko Ruchu Drogowego

10 grudnia 2008r. oficjalnie przekazaliśmy do użytku pierwsze w Wyszkowie Miasteczko Ruchu Drogowego.

Miasteczko zlokalizowane jest na terenie Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Geodetów 45 w Wyszkowie. Teren o wymiarach 12 m x 60 m jest utwardzony, ogrodzony i zabezpieczony całodobowo. Przenośne elementy wyposażenia (pionowe znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, rowery) przechowywane w zamkniętym pomieszczeniu, udostępniane zawsze nieodpłatnie w miarę potrzeb przez osobę odpowiedzialną materialnie za powierzone mienie. Poziome znaki drogowe namalowane trwałą farbą zgodnie z zasadami inżynierii ruchu drogowego i przepisami o ruchu drogowym.

Usytuowanie Miasteczka tuż obok hali sportowej o wymiarach 48m/24m (1152 m2) daje możliwość przeniesienia całości prowadzonego szkolenia czy imprezy do wewnątrz w przypadku nagłej, niekorzystnej zmiany pogody.

W Miasteczku najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogą praktycznie pogłębiać swoją wiedzę i sprawność komunikacyjną. 

Dowiedz się więcej >